Niecodzienna lekcja chemii

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja chemii z udziałem animatorów „Zaelektryzowani”, którzy przedstawili spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka!”. Grupa „ZAELEKTRYZOWANI” specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli, których celem jest przemycenie treści przyrodniczych w scenariuszu. W ramach spektaklu uczniowie zobaczyli niezwykłe eksperymenty chemiczne i poznali intrygujące ciekawostki o budowie organizmu: gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, rozkład termiczny glukonianu wapnia, wytwarzanie domowym sposobem helu, wodoru oraz ich zastosowanie, doświadczenia związane z CO2, rozkład termiczny perhydrolu i wiele innych. Nie zabrakło ognia, piany i wybuchów. Jednak największą atrakcją była możliwość uczestnictwa w pokazach. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tych niecodziennych eksperymentów.

Autor: K. Syta