ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH
W WYŚMIERZYCACH

                                  

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT

FESTYN RODZINNY WYŚMIERZYCE 2016

Highslide JS


5 czerwca dzieci, młodzież i dorośli mieli okazję do wspólnej zabawy podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Zespół Szkół Samorządowych w Wyśmierzycach. Prezentacje artystyczne rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas I-III i na tę okazję przygotowali przedstawienie pt. Bajka z życzeniami. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w bajkowych rolach. Na scenie można było zobaczyć Czerwonego Kapturka i wilka, Królewnę Śnieżkę wraz z krasnoludkami, złotą rybkę, Babę Jagę wraz z Jasiem i Małgosią, a także kwiatową wróżkę oraz Calineczkę.
Dzieci wcielając się w bohaterów znanych bajek składały rodzicom najserdeczniejsze życzenia, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Przygotowane przedstawienie dostarczyło wielu wzruszeń. Następnie słoneczny, niedzielny czas umilał gościom koncert Orkiestry Dętej prezentując znane szlagiery muzyczne. Gościnnie wystąpiła grupa folklorystyczna z Dolic (okolice Stargardu Szczecińskiego). Były to solistki z zespołu „Złota Jesień”. Przyjechały odwiedzić rodzinny dom swojej mamy pochodzącej z Grzmiącej. Wspominały ostatni swój przyjazd – 50 lat temu. Zaprezentowały kilka piosenek swojego zespołu: „Kaczmareczkę”, „I znowu nieprzespana noc” oraz „Samotny leœny kwiat”. Również swoje „pięć minut” na scenie mieli uczniowie gimnazjum. Przygotowany program artystyczny dotyczył osób mniej lub bardziej zakochanych. Kolejne sceny przedstawiały jak z miłością radzono sobie kiedyś, a jak dzisiaj. Młodzi aktorzy w zabawnych dialogach zabrali nas w podróż przez różne epoki. Byliśmy w czasach prehistorycznych, starożytnej Grecji i średniowiecza, mieliśmy okazję zobaczyć czasy nowożytne i słynną scenę na balkonie Julii, na koniec zmagań aktorskich przeszliśmy do współczesności, gdzie wyznanie miłości to już nie długi, pełen romantycznych uniesień list miłosny, ale krótki, rzeczowy komunikat. Wszystkie scenki przeplatane były nowoczesnymi układami tanecznymi zaprezentowanymi przez uczniów każdej klasy gimnazjum oraz piosenkami w wykonaniu Natalii Kopyckiej, Mariusza Syty, Adriana Pakuły, Ewy Łysakowskiej i Jagody Spieszko. Okazję do artystycznych popisów mieli również uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej, którzy pod opieką A. Budzik i E. Płodzik przygotowali montaż słowno – muzyczny, którzy zadedykowali swoim Rodzicom. Piosenki „Tobie, Mamo”, „Dach”, „Bądź duży”, „Zapamiętaj”, „Nie ma nas”, „Czas nie będzie na nas czekał” uświetniły życzenia. Uczniowie w przedstawieniu „Atlas uczniów” scharakteryzowali różne osobowości społeczności szkolnej. Tańcem współczesnym przy piosence „Watch me” zakończyli swój występ. W indywidualnym pokazie wystąpił też Filip Mazur, uczeń klasy VI, posiada 3 pas brązowy (1 kyu) w karate i zaprezentował kilka pozycji ćwiczeniowych w tej dyscyplinie. Jak zawsze nie mogło zabraknąć naszej Orkiestry Dętej, która pięknie prezentowała się w promieniach słonecznch. Wszyscy z uwagą wysłuchali koncertu zespołu pod batutą niezrównanego kapelmistrza, pana Józefa Stańczyka. Zakończenie występu zwieńczyły gromkie brawa.


Na rodzinnym festynie nie mogło zabraknąć sportowych konkurencji, które rozegrały trzy jedenastoosobowe drużyny mieszane. Biegi sztafetowe i slalomy z przenoszeniem różnych najdziwniejszych przyborów, prowadzeniem piłki kijem do unihokeja odbyły się przy ciepłym i gromkim dopingu zgromadzonej licznie publiczności. Rywalizacja między drużynami była ogromna, nie obyło się bez drobnych wpadek – śmiechu było co niemiara. Wszyscy świetnie się bawili. Nagrodą dla małych sportowców były pyszne soki owocowe – dar od sponsora – Hortex Holding S.A. ze Skrzyńska.


Na zgromadzonych czekały również kulinarne specjały. W kawiarence można było kupić pyszne domowe wypieki, przygotowane przez niezawodnych Rodziców. Sklepik serował lody, słodycze i napoje, które przy pięknej, słonecznej pogodzie rozchodziły się jak przysłowiowe cieple bułeczki. Dużym powodzeniem cieszył się Grill Bar, który oferował gorące kiełbaski i kaszankę oraz domowy aromatyczny smalec z ogórkiem małosolnym, którego nie mogło zabraknąć w Wyśmierzycach.
Sprawą oczywistą jest fakt, że „nie samym chlebem człowiek żyje”, toteż organizatorzy naszego pikniku pomyśleli również o potrzebach duchowych naszych gości. Na stoiskach można było nabyć gustowne naszyjniki, bransolety i wisiorki. Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez uczniów Zespołu Szkół Samorządowych i naprawdę nie czekały długo na kupujących. Obok biżuterii wystawiono na sprzedaż również maskotki, pluszaki, przytulanki oraz przedmioty sztuki użytkowej pieczołowicie przygotowane w czasie zajęć lekcji sztuki, plastyki i techniki. Wazony, filiżanki, karafki, talerzyki, spodeczki, kubki i figurki dekorowane ręką starszych i młodszych uczniów zachwycały oryginalnością, kolorystyką, kształtami. Dochód ze sprzedaży okazał się imponujšcy.
Dziękujemy wszystkim za te mniejsze i te większe zakupy. Dziękujemy również osobom, które hojnie przekazały datki pieniężne, wspierając bilans sprzedaży naszych bibelotów.
Biblioteka szkolna zorganizowała dla naszych gości kiermasz dobrej ksišżki. Przystępne ceny, doskonała jakość publikacji, interesujące tytuły oraz fachowa pomoc osób sprzedających zachęcały miłośników literatury do zakupów. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się Koło fortuny. Każdy zakupiony los dawał gwarancję wygranej. Kupujący mogli wygrać długopis, ołówek, notes, kolorową smycz albo modne słuchawki bezprzewodowe. Najmłodsze dzieci oblegały dmuchaną zjeżdżalnię oraz boks z piłeczkami. Zwolennicy militariów chętnie fotografowali się na tle zabytkowych pojazdów wojskowych udostępnionych przez Grupę Militarną Pilica. Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła wóz bojowy, a uruchomiona kurtyna wodna sprawiła dzieciom wiele frajdy. W trakcie festynu rozegrano mecz piłki nożnej Wyśmierzyce vs. Gmina Wyśmierzyce. W przerwie meczu goście podziwiali występ grupy tanecznej Cheerleaders.


Ta szkolna impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób dobrej woli. Jak zwykle niezawodni okazali się Rodzice. Dziękujemy też wielu sponsorom i darczyńcom w osobach: Hortex Holding S.A. ze Skrzyńska, firma Sebastiano J. Łysakowski, firma Karat A. Greliak, firma Piekarnia s.c. W. Faryna, K. Bilke, ksiądz R. Sionek, Prezes Banku Spółdzielczego w Białobrzegach p. E. Karasek, państwo B. i J. Krzoskowie, państwo M. i R. Gefrererowie, pani A. Kamińska, państwo A. i Z. Gaca i wielu sympatykom Naszej Szkoły, pragnącym zachować anonimowość.

Społeczność Szkoły

Relacje z festynu:Grono Nauczycielskie
Foto: B. Górnicka

Fotografie konkursowe: Bernadeta Sitarek, Katarzyna Grotek, Julia Turzyńska, Anna MunikPowrót

 Administrator strony: B. Górnicka