Mikołajkowy wyjazd do Radomia

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0046 7 grudnia odbył się Mikołajkowy wyjazd do Radomia. Uczniowie szkoły podstawowej (116 osób!!!) bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Mikołaja i jego pomocników w Hula Parku. Były piosenki i wiersze dla Mikołaja – w zamian wszyscy dostali upominki. Razem z baśniowymi postaciami raczyli się prze…przepysznym pączkiem i soczkiem. Potem czekało moc atrakcji w parku zabaw: pokonywanie labiryntu, basen z piłeczkami, młot pneumatyczny i wiele, wiele innych. Niektórzy z uczniów wykazali się ogromnym sprytem i talentem akrobatycznym przy pokonywaniu toru przeszkód. Wypieki na twarzy, radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Następnym punktem programu było zwiedzanie portu lotniczego w Radomiu. Tutaj każdy dostał indywidualny identyfikator, musiał przejść przez bramki zabezpieczające i dodatkową kontrolę, oddać bagaż do sprawdzenia. Na płycie lotniska uczniowie podziwiali pojazdy obsługujące port. Niemałą atrakcją okazały się wozy strażackie przystosowane do gaszenia pożaru samolotu (oby nie musiały być wykorzystane!). Każdy mógł usiąść za kierownicą tych czerwonych olbrzymów. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonald’s. Oto kilka opinii uczestników wyjazdu:
Kamil z kl. V: „Jeździłem na małych samochodzikach, moim silnikiem był Maciek i Kuba. Było fantastycznie!”
Maciek z kl. V: „Grałem w cymbergaja, to świetne!”
Wiktor z kl. VI: „Najbardziej podobała mi się dyskoteka z udziałem DJ, Mikołaja, Reniferka, Elzy, Anny i Olafa.”
Weronika z kl. VI: „Miałam możliwość obejrzenia i poznania zasad funkcjonowania lotniska.”
Maja z kl. III: „Najfajniej było na zjeżdżalni.”
Ola z kl. V: „Pierwszy raz siedziałam na fotelu do masażu.”
PóŸnym wieczorem wszyscy ogromnie zmęczeni i szczęśliwi wrócili do domu.

Autor: A. Budzik