Mobilny Punkt Profilaktyki w ramach programu B&N

14. marca 2016 r. w Naszej Szkole pojawił się MOBILNY PUNKT PROFILAKTYKI, który posiada "kompletne wyposażenie służące organizacji zajęć z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w celu propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Na boisku szkolnym zorganizowano miasteczko ruchu drogowego (ze znakami drogowymi, stygnalizacją świetlą, autochodzikami i rowerami). Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego, w tym umiejętność rozpoznawania znaków drogowych, bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów - uczestników ruchu dogowego. Akcja została przeprowadzona w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego "B&N - czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" .

Fot.: B. Górnicka