Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

Highslide JS 21 marca uroczyście pożegnaliśmy wiosnę a powitaliśmy zimę. Uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę na łąkę. Zabrali ze sobą wcześniej przygotowane ekologiczne Marzanny. Przemaszerowali uliczkami Wyśmierzyc w kolorowym wiosennym korowodzie. Odprowadzili słomianą kukłę na łąkę, spalili i z piosenką na ustach pożegnali zimę.

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Dzisiaj Cię żegnamy, bo wiosnę witamy!

Podczas spaceru dzieci szukały pierwszych oznak wiosny.
Uśmiechnięte i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

W tym czasie - w budynku szkoły - w ramach POWITANIA WIOSNY dla starszych uczniów Zespołu Szkół Samorządowych, został zorganizowany Turniej Sportowy. Uczniowie klas IV - VI mogli sprawdzić swoje umiejętności pracy zespołowej w grupach różnowiekowych. Rozegrali Turniej Gier i Zabaw. Uczniowie klasy VI i gimnazjum wzięli udział w Turnieju Piłki Siatkowej.
Tak oto wiosna została przywitana w Naszej Szkole.

Fot.: B. Górnicka