FESTYN RODZINNY - RELACJE

Rodzice, Ksiądz Proboszcz naszej parafii, Władze Miasta i Gminy, Sponsorzy – wszyscy życzliwi naszej szkole zebrali się 11.06.2017 r., aby wraz z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych świętować kolejny Festyn Rodzinny.
Zgodnie z tradycją szkoły nie zabrakło strawy ani dla ciała, ani dla ducha.
Ekologiczne, piękne i zdrowe jabłka podarowane przez przyjaciół naszej szkoły, grillowane przysmaki, niskokaloryczne (?) desery i ciasta o naprawdę niskiej kaloryczności (?) znikały w okamgnieniu. Ale któż liczyłby kalorie w takim dniu!
Strawę duchową zapewnili nam wspaniali muzycy pod batutą pana kapelmistrza, pasjonata pana Józefa Stańczyka. Fascynująca nić porozumienia między dyrygentem i grającymi hipnotyzowała słuchaczy, co podkreślił ksiądz proboszcz zauroczony koncertem.
Gościnnie wystąpiła laureatka wielu ogólnopolskich konkursów śpiewaczych Katarzyna Syta. Doskonały głos i swoboda sceniczna zostały nagrodzone burzą oklasków.
Nie mniejszy zachwyt wzbudziły nasze szkolne śpiewające gimnazjalistki: Natalia Kopycka i Gabrysia Giedyk z klasy III, Ewa Łysakowska z II A, Klaudia Kierońska z I B. Anglojęzyczne wersje piosenek w wykonaniu Jagody Spieszko z II B to prawdziwy majstersztyk. Anglistki zachwycone! Brawo!
Wielbiciele poezji również mieli swoją ucztę. Uczennice klasy III gimnazjum zaprezentowały ulubione wiersze Wisławy Szymborskiej i Adama Asnyka. Co prawda "Nie wszyscy lubią poezję" , ale te utwory spodobały się naprawdę wszystkim.
Wiele klas pochwaliło się także układami choreograficznymi do lubianych przez młodzież utworów muzyki pop. Tańczyły nie tylko dziewczęta, ale i, bardziej nieśmiali tanecznie, chłopcy. Gratulacje za odwagę!
Najmłodsi po swoich występach relaksowali się na tak zwanych dmuchańcach. Zamek i zjeżdżalnia miały powodzenie.
Było też coś dla lubiących odkrywać i przekraczać własne możliwości – jazda konna. Dwa spokojne konie pod czujnym okiem opiekunów pracowały, aby udowodnić, że na nowe hobby nigdy nie jest za późno. Na przejażdżkę zdecydowały się zarówno mali (nawet dwulatki), jak i nieco starsi (nawet 50+). Frajda niesamowita!
Zakupy? Też były możliwe. Ręczne wyszywane kordonkiem i muliną scenki rodzajowe, ręcznie malowane letnie lniane torebki, bibeloty w formie pachnących koszyczków, poduszeczki typu "jasiek" zaprojektowane i uszyte przez uczniów zostały zakupione jako oryginalne prezenty dla bliskich czy wręcz dla samych siebie.
Bibliofile zachwycali się szerokim wachlarzem książek dla dużych i małych. Na szczęście nie zabrakło książek dla nikogo.
Podczas festynu, w ramach współpracy Naszej Gminy z Mazowieckim Oddziałem Okręgowym PCK w Warszawie, mieszkańcom z ograniczeniami w komunikacji spowodowanymi niepełnosprawnością, zostały wręcznone trzy trójkołowe rowery. Wszyscy obdarowani przyjęli je ze wzruszeniem.
Dziękujemy naszym Gościom za przyjęcie zaproszeń i spędzenie z nami kilku niezapomnianych godzin. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Ukłony i podziękowania dla Sponsorów Festynu Rodzinnego w Zespole Szkół Samorządowych.

OTO NASI DARCZYŃCY:
Wspólnota Gruntowa Wyśmierzyce, Bank Spółdzielczy w Białobrzegach, Firma Hortex Holding S.A. Skrzyńsko, Firma Sebastiano I oraz Sebastiano II (Państwo H.J. Łysakowscy oraz E. K. Burakowscy), Piekarnia W. Faryna, K. Bilke, Piekarnia G. M. Mendra, Firma Karat (A. W. Greliakowie), Grupa Militarna "Pilica", B. J. Krzoskowie, Stajnia Ulaski (L. A. Wronowie), J. W. Paulewiczowie, E. M. Kreczmańscy, N. S. Kreczmańscy, Ks. proboszcz R. Sionek, A. Skrobek, T. Strzylak, L. Chmielewski, firma Sebex S.A.

Autor: I. Michalska
Foto: M. Papińska, M. Skóra, A. Sulej