GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "IDĄ ŚWIĘTA"

W dniach 1 i 2 grudnia 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kostrzynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Idą Ś więta".

Celem konkursu jest:
- aktywizowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań repertuarowych oraz samodzielnej pracy nad interpretacją tekstu,
- kreatywności młodych recytatorów,
- rozwijanie wrażliwości i poczucia estetyki,
- krzewienie piękna mowy polskiej,
- zaznajamianie dzieci i młodzieży z twórczością polskich poetów i prozaików,
- kultywowanie świątecznych tradycji.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział oraz mały, czarny plecak z napisem „Zakochaj się w Warszawie”. W środku był długopis (niebieski lub zielony), mała książka „Zasady bezpieczeństwa w lesie” oraz seria zdjęć z historią tramwajów, które kiedyś można było zobaczyć w Warszawie. Konkurs minął bardzo szybko i przyjemnie.

Do etapu powiatowego tego Konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się:
- Joanna Strzylak - kl. III
- Zuzanna Sielska – kl. IV
- Barbara Grotek – kl. IV
- Wiktoria Antoszewska - kl.V
- Olga Sitarek – kl.VI

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na pochwały za odwagę i pracę, którą włożyli w naukę wierszy.

Tekst: Wiktoria Antoszewska, dziennikarka "Małego Reportera Szkolnego"

Zrealizowano w ramach projektu "Koło dziennikarskiego "Reporter Szkolny" dzięki pozyskaniu dotacji w "Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie 2016" finansowanym przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.