LEKCJA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 21 września klasa IV wybrała się na lekcję biblioteczną do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach.
Po wejściu do budynku przywitali panią Justynę Bombę – dyrektora biblioteki. Opowiedziała im, jak została założona.
Instytucja dzieli się na dwa działy: dla dorosłych i dla dzieci. Pani Dyrektor wytłumaczyła, jak trzeba dbać o książki i jakie konsekwencje będą wycišgnięte, jeżeli wypożyczony egzemplarz zostanie zgubiony lub zniszczony.
Opowiedziała również, ile książek znajduje się w bibliotece, jakie rodzaje można wypożyczyć, np: przygodowe, historyczne, encyklopedie, naukowe, bajki i wiele, wiele innych. Potem pani Justyna Bomba zorganizowała mnóstwo interesujących zabaw i zagadek związanych z książkami.
Uczniowie byli bardzo mile zaskoczeni i zadowoleni, że tak przyjemnie spędzili czas.
Pełni wrażeń wrócili do klasy. Pewnie długo zapamiętają tę lekcję.

Autorzy: uczniowie klasy VI: Filip Miazga, Kacper Piwarski