ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2016 r. w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości.
Tym razem młodzież szkolna, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowała spektakl słowno - muzyczny pod tytułem "Pociąg do wolności".

Pięknie recytowane strofy wierszy polskich poetów, nastrojowe pieśni a także patriotyczne melodie przygotowane z tej okazji przez orkiestrę dętą, wprowadziły wszystkich obecnych w niezwykle podniosły nastrój. Młodzież przybliżyła wszystkim zebranym trudne karty historii naszego narodu, przypomniała najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, bliskie sercu każdego Polaka.
Rangę uroczystości podniosła obecność burmistrza Wyśmierzyc pan Mareka Bielewskiego, Przewodniczšcego Rady Miejskiej pana Wojciecha Sępioła, rodziców oraz sympatyków szkoły.
Na koniec dyrektor Szkoły podziękowała artystom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie tej uroczystej wieczornicy.

Wszystkim Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa uznania i za obecność w naszej Szkole.

Tekst: B. Górnicka
Foto: K. Grotek