AKCJA "SPRZĄTANIE PILICY"

Dnia 14 września 2016r. dwie klasy gimnazjum 1 i 2 wraz z nauczycielami wzięły udział w akcji "Sprzątanie Pilicy", która polegała na tym, że uczniowie podczas spływu kajakowego mieli za zadanie zbierać śmieci z brzegów rzeki. O godzinie 8:30 nastąpiła zbiórka przed szkołą. Następnie wszyscy uczniowie z nauczycielami wyruszyli autobusem na miejsce spływu. Ratownicy wytłumaczyli im, jak zachowywać się podczas spływu i odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. Po godzinie 9:00 uczestnicy spływu wypłynęli z Górek.

Spływ kajakowy był rewelacyjnym pomysłem, ponieważ uczniowie mogli połączyć dbałość o środowisko ze świetną zabawą. Podczas spływu wszyscy starali się zebrać każde napotkane śmieci. Nie obyło się bez niezłej zabawy i śmiechu. Zmęczeni, ale zadowoleni z siebie po niecałych 5 godzinach pływania uczniowie dotarli do Białobrzegów, gdzie czekało na nich ognisko.
Na końcu pan ratownik (Tomasz Tomczyński - Prezes Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białobrzegach - przypis redakcji) pokazał im, jak udzielać pierwszej pomocy. Wszyscy dostali podziękowania za udział w akcji i mogli wrócić do domu szkolnym autobusem.

Autor: Gabriela Kuflikowska