PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

Świat baśni ciągle zadziwia i wzrusza…

23 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie zrealizowane przez Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza pt. „Czterej muzykanci z Bremy” na podstawie baśni Braci Grimm.
Obejrzeli je uczniowie klas szkoły podstawowej wraz z nauczycielami.

Bohaterowie baśni to zwierzęta (kot, pies, kogut i osioł), które były już nieprzydatne w gospodarstwie, opuściły je i udały się do lasu. Tam spotkały małego chłopca - sierotę Jasia i wraz z nim postanowiły zanocować w napotkanym po drodze domku na polanie. Zauważyły otwarte okno. Okazało się, że w domku byli złodzieje. Zwierzętom udało się ich wystraszyć. Niestety gospodarz, który był policjantem, nie uwierzył ich wyjaśnieniom i sprawę musiał rozstrzygnąć sąd. Na szczęście wszystko się wyjaśniło. Policjant wraz z żoną przyjął wszystkich pod swój dach. Jasio znalazł nową rodzinę, a zwierzęta schronienie.
Wszyscy zebrani z zaciekawieniem śledzili tę historię. Podziwiali kukiełki, technikę ich poruszania przez prowadzących przedstawienie. Dodatkową atrakcją była ciekawie zaprojektowana dekoracja, która przedstawiała widoczny w tle zamek podczas burzy oraz domek nad jeziorem.

Uczniowie nagrodzili głośnymi brawami niezwykłych gości.

Tekst: Jakub Miazga
Foto: B. Górnicka