ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH
W WYŚMIERZYCACH

                          

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT

Prace nad "REPORTEREM SZKOLNYM" – ciekawe i inspirujące...

Highslide JS

Dziś każdy może być dziennikarzem. Jeśli nie profesjonalnym — to amatorskim, publikującym teksty np. w gazetce szkolnej. "Młodzi Dziennikarze" naszej szkoły, pisząc artykuły do gazetki, zwracają uwagę innych osób na ważne tematy dotyczące naszej społeczności, spotykają się z ciekawymi ludźmi, przeprowadzają wywiady, opisują zainteresowania swoich kolegów i koleżanek.
Highslide JS Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy, a jest to ważny element postawy każdego dziennikarza.
Zajęcia, na których spotykają się, często przebiegają w niekonwencjonalny sposób. Nie tylko przybierają formę "czystego siedzenia przed komputerem", ale też zabawy, wspólnego wymyślania ciekawych artykułów np. ... leżąc na podłodze.

Highslide JS Dziennikarstwo zawsze wiąże się z odpowiedzialnością za opublikowaną treść. Musi być ona zgodna z prawdą, rzetelna i sprawdzona. "Młodzi Dziennikarze" wiedzą, że należy być uczciwym w stosunku do opisywanych osób czy sytuacji, dlatego starają się naświetlić wszystko rzetelnie.

Tematów na ciekawe artykuły im nie brakuje. Dostrzegają je wokół siebie. Wiedzą, że publikacja ciekawego wywiadu podnosi wiarygodność artykułu.

Spotykają się na zajęciach dodatkowych, po lekcjach, wtedy, kiedy już w szkole nie ma innych zajęć. Nie spieszą się do domu, wiedzą i widzą, że ich praca przynosi efekty – czytelnicy chętnie nabywają kolejne numery "Reportera Szkolnego" i często spotykają się z pytaniem: Czy już jest nowy numer? Jest to dla nich ogromną satysfakcją.


Warsztaty Koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny" prowadzone są dzięki pozyskaniu dotacji w "Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie 2016" finansowanym przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Foto: K. Syta

Powrót

 Administrator strony: B. Górnicka