ZAJĘCIA Z DRUKARKĄ 3D - Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIEJSKIM

W dniu 6.10.2016 r. uczniowie klasy 2b wzięli udział w niecodziennej lekcji „z drukarką 3D”, którą poprowadził pan Mateusz Walczewski.
Lekcja miała na celu zaznajomienie naszych uczniów z projektowaniem i drukiem 3D oraz zachęcenie młodych ludzi do rozwijania myślenia technicznego. Uczniowie nie tylko mieli możliwość zobaczenia drukarki 3D, ale również obserwowali jak działa i funkcjonuje. Widzieli efekty jej pracy. Dowiedzieli się, że drukowanie 3D to kształtowanie wyrobu, to tworzenie modelu, to nakładanie warstw materiału, z którego powstanie gotowy wydruk 3D.
Uczniowie stwierdzili, że zastosowanie druku 3D w szkołach byłoby bardzo dobrym pomysłem. Mogliby tworzyć materiały na zajęcia np. bryły na lekcje matematyki czy cząsteczki na lekcje chemii.
Zainteresowani uczniowie umówili się na kolejną wizytę z p. Mateuszem, gdzie będą drukować własne pomysły.

Każde wydarzenie, mające miejsce w naszej Szkole, czy też poza jej murami, jest opisywane przez członków Koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny".
Uczniowie, podzieleni na grupy, tworzą sprawozdania, notatki, teksty wywiadów, weryfikowane przez polonistę, panią Annę Budzik.
Zebrana dokumentacja zdjęciowa jest starannie selekcjonowana. Wybierane są najlepsze zdjęcia przeznaczone do publikacji w Gazetce, na stronie Szkoły, Urzędu Miejskiego, Facebooku czy też w innych mediach.
Na zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez panią Krystynę Sytę, uczniowie poznali bardzo przydatny program PORTA, który skraca czas wykonania galerii zdjęć, publikowanych w Internecie. Wystarczy wybrać zdjęcia, które chcemy opublikować, określić wygląd galerii oraz tło. Wypada również dodać nazwę albumu. Program sam wykonuje pozostałe pracochłonne czynności polegające na kompresji zdjęć.
Efekty pracy można zobaczyć, klikając na fotografię poniżej.

Foto: B. Górnicka

Warsztaty Koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny" prowadzone są dzięki pozyskaniu dotacji w "Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie 2016" finansowanym przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.