nbsp;

KOŁO DZIENNIKARSKIE "REPORTER SZKOLNY"- PROJEKT "DZIAŁAJ LOKALNIE 2016"

REPORTER SZKOLNY to tytuł gazetki Zespołu Szkół Samorządowych, która jest wydawana od września 2015 roku. Gazetkę przygotowują uczniowie, którzy pod okiem nauczycieli: pani Anny Budzik, pani Krystyny Syty i pani Marzeny Zegarek gromadzą materiały, tworzą artykuły prasowe w postaci wywiadów, sprawozdań, fotoreportaży.
Highslide JS Od września do grudnia, w ramach projektu Koło dziennikarskie "REPORTER SZKOLNY" organizujemy cykl warsztatów dziennikarskich dla najbardziej aktywnej młodzieży. Chcemy nawiązać do chlubnej tradycji Wyśmierzyc i wydawać gazetkę, która swoją ciekawą zawartością przyciągnie uwagę nie tylko uczniów ale też rodziców i mieszkańców Wyśmierzyc. Chcemy promować naszą Małą Ojczyznę, która posiada bogatę tradycję, sięgającą średniowiecza.

Highslide JS Człowiek znający swoją przeszłość, tradycje i kulturę łatwiej buduje swoją przyszłość, opierając się o trwały fundament. Przez kształcenie umiejętności dziennikarskich chętni uczniowie nauczą się prowadzić wywiad, autoprezentację, rozmowę. Zdobędą umiejętność gromadzenia, opracowania i archiwizowania danych. Nabiorą biegłości w zakresie obsługi programów tekstowych i graficznych, niezbędnych na obecnym rynku pracy. Młodzi ludzie nauczą się korzystać z urządzeń biurowych, ułatwiających prace introligatorskie. Zdobędą nowe umiejętności w zakresie technik informacyjno - komunikacyjnych.

Na zajęcia dziennikarskie oraz zakup sprzętu biurowego pozyskaliśmy dotację w "Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie 2016" finansowanym przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Autor: Beata Górnicka
Foto: Krystyna Syta

Jesteśmy wdzięczni grantodawcom, że w wyniku realizacji projektu nasi uczniowie będą mieli możliwość pracy z nowymi urządzeniami biurowymi.