JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

2 lutego 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Wyśmierzycach wzięli udział w kampanii społecznej "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY" zorganizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Kampania została zorganizowana w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwrócenia uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiedzieli się, dlaczego trzeba nosić odblaski oraz jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty.

Uczniowie, pod czujnym okiem specjalistów z zakresu ratownictwa medycznego, uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, a pod opieką instruktorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ćwiczyli swoje umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód.

Relacje z tego szczególnego wydarzenia zostały zamieszczone m.in. na stronie naszej gminy Zobacz artykuł...

Info: B. Górnicka
Autorem zdjęć jest K. Grotek, kl. III gimnazjum