WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 21 września 2016 r. grupa 51 uczniów z klas I-III razem z pięcioma opiekunami wybrała się na wycieczkę autokarową do Warszawy.
W programie wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej i Zamku Królewskiego.
Pobyt w stolicy rozpoczął się od wizyty w gmachu TVP S.A. przy ulicy Woronicza. Uczniowie, wraz z przewodnikiem, zwiedzili studia popularnych programów: "Jaka to melodia" i "Pytanie na śniadanie". Właśnie trwały przygotowania do kolejnego programu rozrywkowego "Jaka to melodia". Można było podejrzeć pracę na planie "od kuchni".
Dzieci odwiedziły też telewizyjne muzeum, gdzie zgromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów.
Drugim ważnym punktem programu wycieczki był udział w lekcji muzealnej połączony ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego. Uczniowie z klas drugich uczestniczyli w lekcji "Portret Króla Jegomości", a uczniowie z klas trzecich – "Zamek 1001 drobiazgów".
W komnatach zamkowych młodsze dzieci oglądały różne rodzaje portretów królewskich, poznały insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów, symboliczne znaki króla (korona, berło, jabłko). W kaplicy królewskiej zobaczyły oryginalne berło Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Brały również udział w krótkich zajęciach plastycznych.
"Starszym" dzieciom lekcja dała możliwość poznania historii Zamku od strony jego ciekawostek. Wędrując po Zamku – poznały różne, często dziwne przedmioty, odgadywały ich przeznaczenie, dowiedziały się jacy rzemieślnicy je wykonywali.
Następnie był spacer po Placu Zamkowym.

Na zakończenie tego wyjątkowego i pełnego wrażeń dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili restaurację Mc Donalds, by co nieco się posilić.

Relacja zdjęciowa w naszej galerii.

Tekst: Jadwiga Furmańska