WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA DO WARSZAWY

6 grudnia 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyło 47 uczniów naszej szkoły oraz troje rodziców.
W godzinach przedpołudniowych byliśmy na Lotnisku Chopina, gdzie obserwowaliśmy z tarasu widokowego przyloty i odloty samolotów. Następnie udaliśmy się do restauracji Mc Donalds na smaczny posiłek. Ale największą atrakcją wycieczki był Wielki Koncert Galowy Fundacji "Prometeusz", który w tym roku odbył się pod hasłem "5 złotych minut ratujących życie". Jest to szczególny Koncert Mikołajkowy, gdyż dochód z biletów przeznaczony jest dla wspomnianej fundacji, która zajmuje się ratownictwem medycznym i szkoleniami w tym zakresie. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 w Hali Widowiskowej „Torwar”.

Wspaniałą zabawę zapewnili nam młodzi i lubiani wykonawcy: Antek Smykiewicz, Jula, Future Folk, Sylwia Lipka, Sylwia Przybysz. Oprócz nich na scenie pojawił się iluzjonista Maciej Pol, który przeniósł nas w świat magii i czarów. Odbyło się szkolenie dzieci z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogliśmy również pogimnastykować ciało przy Zumbie.
Do rozbawionych uczestników koncertu przybył z dalekiej Finlandii Św. Mikołaj. Podziękował wszystkim za to, że bawiąc się pomagają innym.
Potem zaprosił nas do obejrzenia ostatniego punktu programu, czyli pokazu Laser Show.
Po koncercie Antek Smykiewicz spotkał się ze swoimi fanami. Szczęśliwcom udało się zdobyć jego zdjęcie z autografem. Szkoda, że ta wspaniała zabawa trwała tak krótko, a następna dopiero za rok.

Wycieczkę zorganizowała p. Jadwiga Furmańska z opiekunami: p. Wiesławą Pękacką, p. Alicją Badowską i p. Szymonem Gacą.

Tekst i foto: Jadwiga Furmańska