KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!

Highslide JS 5 września 2016 r. uczniowie klasy IIIa wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych, realizowanej w ramach projektu B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony. Adresatami kampanii są wszyscy kierujący pojazdami mechanicznymi każej kategorii, w wieku powyżej 16 lat. Akcja objęła obszar działania mazowieckiego garnizonu Policji. Nasza szkoła jest jedną z 58 placówek z całego Mazowsza. Właściwe zachowanie pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z dróg publicznych przez osoby nieletnie, obowiązek stosowania elementów odblaskowych oraz oświetlenia podczas jazdy rowerem po zmroku to zasady, które zostały przypomniane podczas poniedziałkowej akcji. Mamy nadzieję, że działania podjęte przez uczniów, pod czujnym okiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, asp. Huberta Banachowicza oraz st. post. Tomasza Rdzanka, poprawią bezpieczeństwo pieszych nie tylko na terenie naszej gminy.

Foto: B. Górnicka