WARSZTATY DZIENNIKARZY Z PASJĄ

W czwartek, 26 października Dziennikarze Reportera Szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach spotkali się z Izabelą Kozakiewicz - dziennikarką "Echa Dnia".
Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda "od kuchni" praca reportera prasowego.
Pani Iza mówiła m.in. jak prowadzić wywiady, gdzie szukać informacji, na co zwracać uwagę podczas pisania artykułów.
Ćwiczenia praktyczne w pisaniu na zadany temat pokazały, że praca dziennikarska nie należy do najłatwiejszych, równocześnie jest bardzo ciekawa i potrafi zainteresować naszych uczniów. Uczniowie usłyszeli, że dziennikarz musi być rzetelny, dokładny, dociekliwy a przede wszystkim cierpliwy. Warto się starać, słuchać innych i obserwować rzeczywistość.

Pani Kozakiewicz pochwaliła inicjatywę prowadzenia szkolnej gazetki. Jesteśmy dumni, że nasz Reporter Szkolny znalazł uznanie profesjonalisty.

Dziękujemy za obecność i cenne rady.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu grantowego "Działaj Lokalnie 2017" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Relacja i zdjęcia: Beata Górnicka