ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Highslide JS 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 roku, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael Mc Cormak postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość.

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze przygotowali się do celebrowania tego dnia. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami oprócz książek i zeszytów wszyscy zabrali ze sobą dobry humor, uśmiech i dawkę pozytywnej energii.
W tym szczególnym dniu przy wejściu do szkoły "wyrosło" drzewko dobrych życzeń.
Zespół d/s wolontariatu w każdej klasie przeprowadził zabawę polegającą na losowaniu osoby, której należało w tym dniu okazać szczególną życzliwość. Uczniowie mieli za zadanie nie wyjawiać, kto jest tą osobą, a pod koniec wszystkich lekcji zdać relacje, jak przebiegała zabawa.
Jej efekty były zaskakujące, a spostrzeżenia uczniów ciekawe. W tym dniu panował radosny nastrój, a w szkole zagościł uśmiech, którym wzajemnie się obdarowywano. Było trochę inaczej niż na co dzień, wszyscy starali się być dla siebie milsi i grzeczniejsi. Nie było kłótni, dąsów, atmosfera w klasach przepełniona była gestami życzliwości. Oto co mówili nasi uczniowie:
- "Ja lubię swoją klasę"
- "Taki dzień może być codziennie"
- "Ten dzień był wyjątkowy, zabawny"
- "Dziewczyny mają piękne uśmiechy"
Wielu uczniów zredagowało również życzenia i pozdrowienia, które zostały zaprezentowane na "Tablicy Życzliwości". Prace te były bardzo różnorodne i oryginalne.
Dzień zakończył się słodkim akcentem w postaci lizaków.
Pamiętajcie "Uśmiech wędruje daleko!"

Relacje:Zespół d/s wolontariatu
Zdjęcia: A. Budzik, B. Górnicka