KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WARSZAWSKIM

Highslide JS W środę, 25 października, odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Miał on na celu przybliżyć uczniom ten tragiczny okres w historii naszego narodu.
Dwa lata temu uczniowie z sentymentem wspominali zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Konkurs był więc poszerzeniem wiedzy na ten temat.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas gimnazjalnych. Poziom był wysoki, tylko 1 osoba nie osiągnęła 30 % wymaganych punktów potrzebnych do wejścia do finału.

Bezapelacyjnie najlepszą wiedzą wykazała się uczennica klasy III B - Klaudia Majewska, uzyskując 20 pkt. Drugie miejsce zajęła Marta Munik z klasy III A, trzecie Mateusz Magdzicki z klasy III A i Jakub Senator z klasy II A. Czwarte miejsce zdobyła Weronika Serafin z klasy II A, piąte wspólnie Aleksandra Grotek z klasy III B i Gabriela Kuflikowska z klasy III A.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi - książki o tematyce historycznej.
Organizator konkursu, nauczyciel historii p. Piotr Lewecki, dziękuje wszystkim za udział i zaprasza na kolejny konkurs w maju. Będzie to Konkurs Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Relacja i zdjęcia: P. Lewecki