KONKURS RECYTATORSKI "TU WSZĘDZIE JEST POLSKA"

Niezwykle ciekawym wydarzeniem krzewiącym wartości patriotyczne, a zarazem promującym kulturę żywego słowa był zorganizowany 17 października 2017 r. w naszej szkole szkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej "Tu wszędzie jest Polska".

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, bowiem wzięło w nim udział 16 uczniów.
Podczas przesłuchania uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory: T. Kubiaka, Wł. Bełzy, M. Konopnickiej, J. Słowackiego, C. K. Norwida, W. Szymborskiej, M. Gajowniczka, T. Różewicza, M. K. Sarnackiej, K. J. Gałczyńskiego.

Jury w składzie: p. Elżbieta Popiel, p. Aneta Żak, p. Brygida Łysakowska i p. dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyśmierzycach Justyna Bomba wyłoniło zwycięzców, podkreślając wysoki poziom przygotowania merytorycznego, dobór repertuaru i zaangażowanie recytatorów.

W wyniku oceny jurorów laureatami Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej zostali:
I. miejsce ex aequo - Jagoda Spieszko, Klaudia Grzegorczyk
II. miejsce - Klaudia Majewska
III. miejsce - Weronika Serafin

Wyróżnienia specjalne dla:
Kacpra Traczyka, Piotra Sokołowskiego, Żanety Grzegorczyk, Mai Kostrzewskiej.

Wytypowani uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, zaś uczestnicy konkursu celujšce oceny z recytacji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Relacja:E. Popiel