ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Gdy dzwoneczek się odezwie, biegniemy do szkółki...

4 września rozpoczął się kolejny rok szkolny 2017/2018. Na czele z pocztem sztandarowym nauczyciele wraz z uczniami udali się do kościoła, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Św., którą sprawował ks. R. Sionek. Zostały poświęcone przyniesione przybory szkolne.

Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie przywitała nas ciepło dyrektor B. Górnicka. Nie zabrakło gości w osobie burmistrza Wyœmierzyc – p. M. Bielewskiego i ks. proboszcza R. Sionka.
Dyrektor szkoły przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, w kilku słowach omówiła zmiany kadrowe. Jeszcze raz powitała najmłodszych - uczniów klasy pierwszej.
Następnie głos zabrał Burmistrz Wyśmierzyc, pan M. Bielewski, który życzył nam sukcesów w nowym roku szkolnym. Wszyscy przeszli do wydzielonych sal, a tu czekały same niespodzianki! Odnowione sale, nowe wykładziny na podłogach, nowy projektor w kl. V... Odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami. Jeszcze tylko zapisaliśmy plan lekcji na kolejny dzień, zabraliśmy książki i do domu!
Jutro czeka nas dzień wytężonej pracy; będziemy słuchać, pisać, czytać,"pracować jak pszczółki", bo przecież, wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają.

ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY!!!

Relacja: A. Budzik