W WY¦MIERZYCACH

TEATRZYK KUKIEŁKOWY BAJKA O RYBAKU I RYBCE

Wszyscy chyba pamiętają Bajkę o rybaku i rybce Aleksandra Puszkina, opowieść o tym, do czego prowadzi zbytnia chciwość i pycha, ukazującą ważne wartości życiowe, pokazującą, co można osiągnąć, gdy się jest pracowitym, pokornym i uczciwym, a co, gdy ogarnia ludzi próżność i brak umiaru.
8 marca uczniowie klasy IV a przygotowali inscenizację tej ludowej opowieści, na którą zaprosili koleżanki i kolegów z klas I-III, ich sztukę łącznie obejrzało 50 uczniów.
Widzowie z uśmiechem i zaciekawieniem przyglądali się losom rybaka i jego chciwej żony, a po zakończeniu za sumienne wywiązanie się z przydzielonych zadań wykonawcy: Agata Miszczak, Daria Chmielewska, Zuzanna Górnicka, Joanna Strzylak, Igor Barszcz, Łukasz Bomba, Dawid Kieroński, Antoni Mirosz, Kamil Sobień otrzymali zasłużone brawa.

Relacja: E. Popiel
Zdjęcia: B. Górnicka