WYCIECZKA DO PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

5 grudnia 2017 r. uczniowie kl. I-III oraz kl. V-VI uczestniczyli w szkolnej wycieczce mikołajkowej do Piotrkowa Trybunalskiego. W programie wycieczki było: obejrzenie filmu animowanego „Pierwsza gwiazdka” w kinie „Helios”, posiłek w Mc Donalds i zwiedzanie fabryki bombek „Szkło-Dekor” połączone z warsztatami dekorowania własnych bombek.
Seans „Pierwszej gwiazdki” wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy klimat. To historia narodzin Chrystusa opowiedziana z perspektywy zwierząt. Dzieci wyszły z kina zadowolone.
W restauracji Mc Donalds posiłki były smaczne, więc każdy najadł się do syta, ale fabryka bombek była najciekawsza. Uczestnicy wycieczki w tej małej piotrkowskiej fabryce przeżyli niezapomniane chwile.
Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, „kąpiel”, suszenie, malowanie, dekorowanie i pakowanie ozdób choinkowych. Każdy z tych etapów był dodatkowo przybliżony i objaśniony przez przewodnika zakładowego. Po takim przygotowaniu każdy mógł spróbować swoich sił i wykazać się talentem malarskim.
Przy fachowym wsparciu doświadczonej malarki, uczestnicy wycieczki dekorowali cztery bombki według własnego pomysłu. W ruch poszły pędzelki, brokaty, kleje. Na koniec wszystko było brokatowe - nie tylko bombki. Takie własne bombki każdy chętnie zabrał ze sobą - jako pamiątkę po wycieczce.
Po warsztatach był czas na zakupy w sklepie firmowym ręcznie malowanych ozdób choinkowych. W dobrych humorach wycieczka dotarła szczęśliwie do celu. Wspomnienia z pewnoœciš zostanš na zawsze.
Opiekunami wycieczki były panie: Jadwiga Furmańska – organizator, Wiesława Pękacka, Ewa Górnicka, Zofia Majewska.

Relacja i zdjęcia: Jadwiga Furmańska