W WYŒMIERZYCACH

USTANAWIANIE REKORDU GUINNESSA

We wtorek, 11 grudnia o godz. 10.30 uczniowie Naszej Szkoły wezmą udział w drugiej edycji ustanawiania rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości. Nasza Szkoła znalazła się w gronie 100 szkół w Polsce i na Litwie, które podejmą się tego niezwykłego zadania. Trzymajcie za nas kciuki. REKORD MUSI BYĆ NASZ!!!

Tegoroczna edycja „Code & Share. Technologie przyszłości” będzie promować naukę i rozwój kompetencji cyfrowych od najmłodszych lat. Podczas zajęć z uczniami będą omawiane zagadnienia związane ze społeczeństwem cyfrowym. Uczestnicy zostaną zapoznani z nowymi technologiami: Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, robotyka, rozwiązania dla inteligentnych miast. Technologie cyfrowe są dziś obecne w każdej sferze życia – publicznej i prywatnej. Konieczne jest więc uświadamianie młodym ludziom, jakie są światowe trendy i możliwości związane z rozwojem technologii. Wiedza ta może pomóc im zrozumieć rolę digitalizacji, zawodów przyszłości, podejmować właściwe decyzji w przyszłości – w dorosłym życiu.

Relacja: B. Górnicka
Na podstawie: www.programowaniezklasa.pl