W WYŒMIERZYCACH

USTANAWIANIE REKORDU GUINNESSA - RELACJE

Relacje z próba ustanowienia rekordu Guinnessa We wtorek, 11 grudnia, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Code&Share – Technologie przyszłości” z zamiarem ustanowienia rekordu Guinnessa w ilości uczestników biorących udział w „Lekcji o nowych technologiach”.
Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w akcji zorganizowanej przez Fundację ArchitectsPL we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, wzięło udział jedynie 100 szkół z Polski i Litwy.
Nauczycielka informatyki, Ł. Ratecka, poprowadziła zajęcia dla 30 uczniów ubranych w jednakowe koszulki promujące organizatorów i sponsorów. Podczas 45-min. lekcji uczestnicy zostali zapoznani z ideą Internet of Things (Internet rzeczy), potem projektowali inteligentne miasto, dom, samochód. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali oczywiście dorośli, w tym pracownicy Urzędu Miejskiego: T. Myśliński i M. Walczewski oraz nauczyciele: J. Kostrzewska, U. Tępińska, A. Wójcik oraz S. Gaca.

Szczególne wyrazy podziękowania składamy na ręce pana A. Szymańskiego (Studio Fotografii i Filmu A.D. Szymańscy z Białobrzegów) za włączenie się do akcji i rejestrowanie tego niezwykłego wydarzenia przy użyciu profesjonalnego sprzętu audiowizualnego.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Teraz zostało tylko liczenie głosów przez Guinness'a i ogłoszenie werdyktu, na który czekamy z niecierpliwością.

Koordynator akcji na terenie szkoły: B. Górnicka