W WYŒMIERZYCACH

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

2 października 2018 r. uczniowie klasy I obchodzili Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie poznawali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.
Wybrane rozdziały książki czytali zaproszeni goście: leśniczy – p. Piotr Badowski, dyrektor szkoły – p. Beata Górnicka i pedagog szkolny – p. Aneta Wójcik. Pan leśniczy opowiedział też dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach żyjących w naszych lasach i zaprosił do odwiedzenia rezerwatu „Sokół”. Uroczystość odbywała się w pięknie udekorowanej bibliotece szkolnej.
Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Nauczyciel bibliotekarz przekazał dzieciom albumy na naklejki przesłane przez organizatora konkursu. Teraz przez kolejne 21 dni dzieci wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami, dziadkami będą czytały w domu przynajmniej przez 10 minut dziennie, za co otrzymają od swojej pani wychowawczyni „słodziakowe” naklejki.
Zadaniem konkursowym pierwszaków jest narysowanie dalszych przygód Słodziaków.
Życzymy powodzenia i ciekawych pomysłów, bo na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Uroczystość przygotowały: p. Brygida Łysakowska i p. Jadwiga Furmańska.

Relacja: J. Furmańska
Zdjęcia: B. Górnicka, J. Furmańska

3 października 2018 r. Dzień Głośnego Czytania zorganizowano dla uczniów klasy drugiej. Uczniowie poznali kolejne przygody bohaterów książki o Gangu Słodziaków.
Tym razem czytali rodzice uczniów oraz p. pielęgniarka - J. Cianowska.
Zadaniem konkursowym dla uczniów klasy drugiej jest stworzenie komiksu i oczywiście codzienne czytanie razem z rodzicami.
Życzymy powodzenia i ciekawej lektury.

Przygotowanie: p. Brygida Łysakowska i p. Wiesława Pękacka.