EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

Od poniedziałku do środy (15 - 17 kwietnia 2019 roku) uczniowie klasy ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach pisali po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty.
Przez trzy lata egzamin ten będzie sprawdzał umiejętności nabyte w wyniku realizacji tzw. "starej podstawy programowej", z zastosowaniem formy testowej składającej się z zadań zamkniętych i otwartych wypowiedzi z trzech przedmiotów, tj.: z języka polskiego (120 min), matematyki (100 min) i języka obcego nowożytnego (90 min).
Egzamin w nowej formule - z przedmiotu wybranego przez ucznia - napiszą uczniowie obecnej piątej klasy.
Wyniki egzaminów (wersja elektroniczna) zostanie przekazana uczniom 14 czerwca, a zaświadczenie z CKE uczniowie otrzymają razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Kochani Uczniowie, wierzymy, że daliście z siebie wszystko.
Życzymy Wam jak najlepszych wyników - przepustki do wymarzonej szkoły!!!

Relacja: B. Górnicka