GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2019

W piątek - 31 maja 2019 roku - na stadionie MKS Wyśmierzyce i obiekcie Orlika, odbył się Gminny Dzień Dziecka, Organizatorem Imprezy byli Burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł, Młodzieżowa Rada Gminy Wyśmierzyce, Gminny koordynator ds. sportu oraz placówki oświatowe gminy Wyśmierzyce.

Highslide JS Głównym Sponsorem Imprezy była firma Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa. GAZ-SYSTEM jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju, zarządza gazociągami o łącznej długości ponad 11 000 kilometrów. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Podczas Imprezy na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. możliwość przejażdżki na koniu lub kucyku, obejrzenia wyposażenia nowoczesnego wozu strażackiego (z Ochotniczej Staży Pożarnej w Wyśmierzycach) czy karetki pogotowia (z firmy IZI-MED Białobrzegi). Młodzieżowa Rada Gminy Wyśmierzyce przygotowała tzw. "Kącik dla Malucha" - kolorowe baloniki, malowanie twarzy, zabawy integracyjne. Dla uczestników wydarzenia przygotowano także wodę, kiełbaskę z grilla i oczywiście lody.
Centralną częścią imprezy były zawody sportowe z udziałem uczniów z Publicznych Szkół Podstawowych w Kostrzynie i Wyśmierzycach oraz dzieci z przedszkoli w Kostrzynie i Wyśmierzycach. Przedszkolaki rywalizowały w Biegu Przedszkolaka. Dla uczniów klas I- III organizatorzy przygotowali bieg na 50 m i Turniej Gier i Zabaw. W kategorii klas IV- VI odbył się bieg sprinterski na 50m oraz sztafeta 6x 1 okrążenie stadionu. Najstarsi czyli klasy VII, VIII i III gimnazjum startowali w biegu na 100 m. Odbyły się również dwa pożegnalne mecze gimnazjalistów w piłce siatkowej dziewcząt i piłce nożnej chłopców.
Wielką atrakcją okazał się pokaz gry w palanta, który poprowadził członek Polskiego Stowarzyszenia Palanta Sportowego. Animatorzy i nauczyciele wychowania fizycznego chcieli rozpropagować w gminie tę starą, naszą polską dyscyplinę sportu. Całej imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, dzięki temu humory uczestników dopisywały. Nagrody – dyplomy, medale i puchary dla najlepszych wręczał Burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach Beata Górnicka. Zawody zorganizował i prowadził gminny koordynator ds. sportu Piotr Lewecki, który serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, a w szczególności: Szymonowi Gacy, Justynie Kostrzewskiej, Bernadecie Sitarek, Anecie Żak i Krystynie Bielewskiej.
Dziękujemy naszym sponsorom, firmie Biuro Plus z Radomia, a także Piekarni Wyśmierzyce Waldemar Faryna, Karol Bilke, za serce okazane dla dzieci z Gminy Wyśmierzyce. Składamy serdeczne podziękowania ratownikom medycznym z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej IZI-MED. s.c. Izabella Kwiecińska, Paweł Grabarczyk - za profesjonalną obsługę; strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyśmierzycach, za udostępnienie wozu bojowego oraz prezentację wyposażenia strażackiego zainteresowanym uczniom. Podziękowania składamy na ręce Państwa Lidii i Adama Wronów, za udostępnienie koni i czuwanie nad bezpieczeństwem osób korzystających z konnej przejażdżki.

Do zobaczenia za rok!!!

Relacja:B. Górnicka