W WYŒMIERZYCACH

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLAS I - III

6 grudnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Radomia. W mikołajkowym klimacie odwiedzili Manufakturę Słodyczy “Sama Słodycz” i Park Trampolin „JumpWorld”.
W Manufakturze Słodyczy dzieci miały możliwość obejrzenia całego procesu powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół, po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z warzyw, owoców, ziół, a nawet z ...owadów o nazwie koszenila (naturalny ciemnoczerwony barwnik pozyskiwany z wysuszonych, zmielonych owadów, zwanych czerwcami kaktusowymi, żyjących w Meksyku).
Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaka. Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał słodkości w prezencie - kolorowego lizaka oraz paczuszkę bajecznych cukierków. Było pysznie, kolorowo i słodko.
Dalsza część wycieczki to wspaniała zabawa połączona ze sportem w Parku Trampolin. W poszczególnych strefach uczniowie pod opieką instruktorów mogli bezpiecznie rozwijać zwinność, skoczność oraz kondycję ruchową. Na nudę nie można tu narzekać. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się basen z gąbkami i … miękkie lądowanie. Między strefami krążył Mikołaj ze swoimi elfami. Pobyt na trampolinach był dla dzieci świetną zabawą i aktywną formą spędzania czasu wolnego.
Po skończonych zajęciach wszyscy uczestnicy - zmęczeni, ale głodni - udali się na posiłek do Mc Donalds.
Na wycieczce opiekę nad uczniami sprawowały: p. Jadwiga Furmańska, p. Wiesława Pękacka, p. Ewa Górnicka i p. Aneta Wójcik. W opiece pomagali też rodzice.

Relacja: J. Furmańska