W WYŒMIERZYCACH

NARODOWE CZYTANIE 2018

19 września 2018 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" S. Żeromskiego. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" oraz wysłuchanie roty "Przysięgi Armii Krajowej", odczytanej przez Burmistrza Wyśmierzyc, pana M. Bielewskiego.

Zebrani mogli usłyszeć najpiękniejsze strofy poezji wybrane z Antologii Niepodległości, m.in. Adama Mickiewicza, Wincentego z Kielczy, Władysława Bełzy oraz - oczywiście - fragment rozmowy rodziny Baryków z Przedwiośnia, S. Żeromskiego, nakreślający wizję "szklanych domów".

Dziękujemy wszystkim szanownym Gościom: ks. proboszczowi- Robertowi Sionkowi, burmistrzowi Wyśmierzyc - panu Markowi Bielewskiemu, dyrektor Publicznego Przedszkola - pani Bożenie Pankowskiej, dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej - pani Justynie Bombie, mieszkańcowi Grzmiącej - panu Stanisławowi Krzesińskiemu. Podziękowanie składamy wicedyrektorowi - panu Piotrowi Leweckiemu i występującym uczniom z klas: IVA, 3AG i 3BG.
Fragmenty twórczości polskich poetów i prozaików, w niezwykłym czasie celebrowania 100-lecia Niepodległości, wybrzmiały szczególnie doniośle.
W przygotowaniu uroczystości wzięli udział nauczyciele: E. Popiel, B. Łysakowska, A. Żak, S. Gaca.

Relacja: Beata Górnicka
Zdjęcia: Justyna Kostrzewska