W WYŒMIERZYCACH

PASOWANIE NA UCZNIA

24 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” 23 pierwszaków. W wydarzeniu szkolnym wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wojciech Sępioł, wicedyrektor Szkoły pan Piotr Lewecki, rodzice i uczniowie z klas II-III wraz z wychowawcami.
W pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym pt. „Telewizyjne Pasowanie z TVS”, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.
W drugiej części pierwszaki uroczyście ślubowały na flagę państwową: "Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym uczniem,
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Następnie wicedyrektor Szkoły Piotr Lewecki dokonał ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego dziecka dużym czerwonym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.
Z okazji tej uroczystości każdy pierwszak otrzymał upominki. Wicedyrektor Szkoły pan Piotr Lewecki i wychowawczyni klasy pierwszej pani Jadwiga Furmańska wręczyli uczniom dyplomy, legitymacje szkolne oraz zeszyty i ołówki na 100-lecie odzyskania niepodległości ufundowane przez panią Minister Edukacji Narodowej. Rodzice podarowali dzieciom „rożki” ze słodyczami, a Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wojciech Sępioł – lizaki.
Pan wicedyrektor złożył pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Życzył wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Później uczniowie ustawili się na „ściance” i chętnie pozowali do zdjęć.
Na zakończenie uroczystości była zabawa integracyjna i wszyscy udali się na poczęstunek.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Relacja: Jadwiga Furmańska
Zdjęcia: Małgorzata Papińska