W WYŒMIERZYCACH

II KONKURS RECYTATORSKI DLA NIEPODLEGŁEJ

„Tu wszędzie jest Polska”– to myśl przewodnia II Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, który odbył się 31 października 2018 r. w naszej szkole.
Promowanie wśród uczniów idei patriotyzmu, umiłowania tego, co ojczyste, kształtowanie poczucia świadomoœci narodowej i szacunku wobec własnego państwa, to główne cele konkursu.
Recytatorzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali bardzo interesujący repertuar, który dawał ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej. Można było wysłuchać utworów polskich poetów: M. Konopnickiej, T. Różewicza, W. Szymborskiej, A. Słonimskiego, M. Wolskiego, F. Karpińskiego, C. K. Norwida. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, zdobywcy I, II i III miejsca oraz recytatorzy wyróżnieni zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

Komisja konkursowa w składzie p. Aneta Żak, p. Brygida Łysakowska i p. Elżbieta Popiel, biorąc pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu, pomysłowość interpretacji, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- I miejsce: Kacper Traczyk z klasy 3a;
- II miejsce: Żaneta Grzegorczyk z klasy 3a;
- II miejsce: Weronika Serafin z klasy 3a;
- III miejsce: Marek Rek z klasy 3a.
Wyróżnienia: Klaudia Grzegorczyk z klasy 3a oraz Agata Miszczak z klasy Va.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Relacja: E. Popiel