W WYŒMIERZYCACH

ZAJĘCIA W BRITISH COUNCIL

Uczniowie PSP w Wyśmierzycach wzięli udział w projekcie Polish your English, którego celem było zwiększenie świadomoœci uczniów i ich rodziców na temat roli, jaką odgrywa w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego oraz jej wpływu na konkurencyjność i atrakcyjność ich pociech dla przyszłych pracodawców.
Projekt miał też udowodnić, że nauka języka obcego to nie tylko nudne i żmudne zadania w podręczniku i siedzenie w murach szkoły, ale także doświadczenia, które później warto wykorzystać w codziennym życiu. Zajęcia projektowe rozwijały umiejętności posiadane już przez uczniów, stąd też nazwa: Polish your English (z angielskiego polish – polerować, a w odniesieniu do umiejętności – ulepszać, usprawniać) i przybierały formy pogadanek, quizów interaktywnych, konkursów karaoke itp.
Podczas wyjazdu na warsztaty kulturowo-językowe do warszawskiej siedziby British Council, prowadzone w całości w języku angielskim przez native speakerów, uczniowie wzięli udział w teście językowym Aptis i zdobyli certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego.Atrakcyjnym dodatkiem była wizyta w angielskim pubie, z możliwością zamówienia dania pochodzącego z typowo angielskiej kuchni takich jak zapiekanka pasterska czy ryba z frytkami.
Pobyt w British Council uświadomił uczniom, że w dzisiejszym świecie może i da się żyć bez znajomości języka obcego, ale funkcjonowanie w nim jest mocno utrudnione i zawęża perspektywy.

Projekt zorganizowano w ramach programu grantowego "Działaj Lokalnie 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Relacja: Katarzyna Głaczkowska