W WYŒMIERZYCACH

SPORTOWA ZIMA 2019

Od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. odbyły się imprezy i zawody sportowe w ramach programu "Sportowa zima 2019". Rozegrano zawody sportowe w następujących dyscyplinach: tenis stołowy, halowa piłka nożna, halowa piłka siatkowa oraz Turniej Gier i Zabaw dla najmłodszych. Uczestnikami były: przedszkolaki, dzieci szkolne, młodzież i dorośli. Oto wyniki:

TENIS STOŁOWY:

Zwycięzcy kategorii kl. IV - VI:
Dziewczęta:
1. Pakuła Zuzanna (Wyśmierzyce)
2. Turzyńska Maja (Wyśmierzyce)
Chłopcy:
1. Grzegorczyk Grzegorz (Jabłonna)
2. Stefański Jakub (Olszowa)
3. Łysakowski Tomasz (Wyśmierzyce)

Zwycięzcy kategorii open:
Kobiety:
1. Kierońska Klaudia (Korzeń)
2. Antoszewska Wiktoria (Wyśmierzyce)
3. Kostrzewska Maja (Wyśmierzyce)
Mężczyźni:
1. Antoszewski Krzysztof (Wyśmierzyce)
2. Korycki Kuba (Kozłów)
3. Fetraś Robert (Kostrzyn)

HALOWA PIŁKA NOŻNA:
Kategoria kl. IV - VI:
1. AP Kozaki
2. Młode Wilki
3. FC Czerwoni
Kategoria open:
1. MKS Wyśmierzyce
2. FC Cichociemni
3. FC Jasnociemni

HALOWA PIŁKA SIATKOWA:
1. Gimnazjum
2. MKS Wyśmierzyce
3. WY-Biegi

TURNIEJ GIER I ZABAW:
1. Minionki - 26 pkt
2. Misie - 25 pkt
3. Żabki - 17 pkt

W zawodach uczestniczyło 103 osoby. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy.
W turnieju piłki nożnej nagrody wręczał prezes MKS Wyśmierzyce p. Damian Dąbrowski. Dodatkowo w Turnieju Gier i Zabaw, dzieci obdarował słodyczami Burmistrz Wyśmierzyc p. Wojciech Sępioł, który był także głównym sponsorem wszystkich nagród. Imprezy cieszyły się dość dużym - jak na warunki gminne - zainteresowaniem.
Najmniejszą frekwencję miały zawody dzieci szkolnych. Dopisali natomiast dorośli- przede wszystkim byli absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum. Na uwagę zasługuje start w turnieju piłki siatkowej mieszanej drużyny Wy-Biegi złożonej z małżeństwa pp. Kostrzewskich i ich znajomych z Białobrzegów.
Szczególnie udanie wypadł Turniej Gier i Zabaw. Dzieci miały świetną zabawę, dopingowane przez swoich rodziców (były nawet trąbki!). Radość i uśmiech najmłodszych były największą nagrodą dla organizatorów.
Duże podziękowania należą się nauczycielom wf: p. Justynie Kostrzewskiej i p. Szymonowi Gacy, za sprawne przeprowadzenie gier i zabaw. Turniej prowadził animator Piotr Lewecki. Podsumowując można chyba stwierdzić, że impreza spełniła swoje cele prozdrowotne: aktywne spędzanie czasu wolnego, promocja zdrowego stylu życia, a także jako element integracji środowiska.

Relacja:Piotr Lewecki
Foto: P. Lewecki, J. Kostrzewska, B. Górnicka