W WYŒMIERZYCACH

SPOTKANIE Z PANEM ANDRZEJEM KONOPKĄ

W piątek, 23 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej w Wyśmierzycach pojawił się niezwykły gość - aktor znany z łódzkich i warszawskich scen teatralnych oraz popularnych produkcji filmowych, takich jak: M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Hotel 52, Na Wspólnej, Na dobre i na złe czy chociażby Kler.
Pan Andrzej Konopka - absolwent naszej Szkoły - podczas spotkania z najmłodszymi zachęcał do czytania książek, do jakich często wracają jego córki. Fragment jednej z ulubionych, odczytany przez aktora, spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem uczniów klas I - IV. Na koniec wokół aktora powstał ciasny wianuszek uczniów czekających w kolejce o autograf czy wspólną fotografię.

Uczniowie starszych klas dosłownie zasypali gościa lawiną pytań. Niektórzy musieli długo czekać na swoją kolejkę. Uczniowie dopytywali o współpracę z reżyserami i innymi aktorami, o motywy wyboru drogi życiowej, plany na przyszłość. Młodzi ludzie byli ciekawi, jak wygląda dzień zdjęciowy; w jaki sposób aktorzy odpoczywają; czy zdarzają się tzw. "wpadki".
Nasz gość nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, która z uwagą słuchała wszystkich wypowiedzi, dziękując Panu Andrzejowi Konopce gromkimi brawami i symboliczną wiązanką kwiatów.

Relacja: B. Górnicka
Zdjęcia: J. Kostrzewska, S. Gaca