W WYŒMIERZYCACH

TEATR W KLASIE

W piątkowe przedpołudnie, 22 lutego, sala polonistyczna w naszej szkole zamieniona została w salę teatralną z prawdziwego zdarzenia.
To wszystko za sprawą p. Elżbiety Popiel, która wraz z uczniami klas: 4a, 5a i gimnazjalnej 3a, postanowiła wykorzystać godzinę wychowawczą w nietypowy sposób. Zorganizowane zostały wówczas aż trzy przedstawienia.
Pierwsze z nich zaprezentowała klasa 4a. Była to sztuka na podstawie „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina. Młodzi aktorzy wszystkich pozytywnie zaskoczyli swoim zaangażowaniem w to przedsięwzięcie. Pomimo tego, że była to jedna z ich pierwszych przygód z teatrem, spisali się znakomicie. Wykonane przez nich kukiełki oraz dekoracje prezentowały się cudownie! Sztuka ta nauczyła nas, że nie warto być zachłannym, lecz cieszyć się tym, co posiadamy. Bywa bowiem tak, że przez przesadną pogoń za zyskiem tracimy wszystko.

Kolejnym przedstawieniem zajęła się klasa 5a. Na samodzielnie wykonanej, pełnej kwiatów scenografii, wystawili oni wszystkim znany mit o Demeter i Korze. Tragiczna historia matki, poszukującej zaginionej córki, budziła głębokie wzruszenie wśród publiczności. Aktorstwo pištoklasistów nie pozostawiało nic do życzenia - spisali się świetnie!

Jako ostatnia zaprezentowała się gimnazjalna klasa 3a. Bogowie zaprezentowani przez uczniów spożywając nektar i ambrozję spowodowali, że poczuliśmy się jak na prawdziwej olimpijskiej uczcie. Pomogły w tym znakomite charakteryzacje oraz rekwizyty gimnazjalistów, którzy, jak zwykle, spisali się na medal. Uroku dodawała także scenografia, dopełniająca całokształt spektaklu.
Przedstawiając wybrane scenariusze, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach, przekazywali nie tylko radość, ale także cenną wiedzę z dziedziny teatru i literatury. Tego dnia uczyliśmy się przez zabawę, co zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci. Każdy miło i przyjemnie spędził tę godzinę lekcyjną, o czym świadczyła cisza podczas występów oraz gromkie brawa na koniec. Nie możemy się już doczekać kolejnego takiego spotkania ze sztuką!

Relacja: Martyna Narożnik, kl. 3AG
Zdjęcia: Aneta Żak