W WYŒMIERZYCACH

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

21 grudnia, w grudniowy piątek, w Publicznej Szkole Podstawowej w Wyśmierzycach, miała miejsce szczególna uroczystość, związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia.
Wraz z zaproszonymi gośćmi, chcieliśmy wyśpiewać radość z racji świšt Narodzenia Pańskiego. Kolędy i pastorałki, wykonywane przez wszystkich zebranych w sali gimnastycznej, były przeplatane prezentacjami artystycznymi naszych uczniów - laureatów konkursu recytatorskiego "Idą Święta".
Staropolskie kolędowanie poprzedzone zostało spotkaniem opłatkowym. Uczniowie i nauczyciele spotkali się przy wigilijnym stole, przygotowanym dzięki zaangażowniu Rodziców i pracowników szkolnej stołówki. Dziękujemy wszystkim naszym drogim Gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i spędzili z nami ten niezwykły czas.

Relacja: B. Górnicka