W WYŒMIERZYCACH

BEZPIECZNY I WIDOCZNY PIERWSZOKLASISTA

17 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z pracownikiem działu BRD radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, p. Tomaszem Sotowskim.
Celem spotkania było szkolenie dzieci z zasad poruszania się po drogach w ramach akcji „Bezpieczny i widoczny pierwszoklasista”.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, uczestniczyli w pogadance dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, odpowiadali na pytania, chwalili się wiedzą na temat poprawnych i niepoprawnych zachowań w ruchu drogowym, rozwiązywali rebus, utrwalali numery alarmowe. Dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku - małe, niepozorne, a mogą uratować nam życie. Na koniec wszyscy dostali odblaski i złożyli obietnicę używania ich.
Dla naszych pierwszaków była to okazja do lepszego poznania zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrektora szkoły p. Beaty Górnickiej.

Relacja:J. Furmańska
Zdjęcia:K. Głaczkowska