:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU 2019

13 września Publiczną Szkołę Podstawową w Wyśmierzycach odwiedzili niezwykli goście - Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska, Burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł, proboszcz Parafii św. Teresy z Avilla w Wyśmierzycach ks. Robert Sionek, Radna Rady Miejskiej Justyna Urbańczyk, Sołtys Sołectwa Korzeń-Klamy Ewa Błesińska.
Goście odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w 8. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania wybitnych polskich dzieł literackich, które objął patronatem Prezydent RP Andrzej Duda.
Pani Kuratora oraz Burmistrz Wyśmierzyc przybliżyli obecnym fragment "Dobrej pani" Elizy Orzeszkowej.
Panie: Justyna Urbańczyk i Ewa Błesińska odczytały zebranym fragment noweli"Orka" Władysława Stanisława Reymonta.
Ksiądz proboszcz czytał fragment, pochodzący z noweli "Sawa" (Henryk Rzewuski).
Uczniowie kl. VA - Agata, Kamil i Kacper - zmierzyli się z fragmentem "Dymu" Marii Konopnickiej, który został przedstawiony uczniom z podziałem na role.
Wszystkie prezentacje zostały przyjęte oklaskami zebranych.
Dziękujemy zacnym gościom za ciepłe słowa oraz obecność, a przede wszystkim - za wspólne celebrowanie głośnego czytania.

Relacja: Beata Górnicka
Zdjęcia: Justyna Kostrzewska