im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

GŁOŚNE CZYTANIE Z GANGIEM SŁODZIAKÓW

Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w kolejnej edycji "Czytania z Gangiem Słodziaków". W ramach akcji zachęcamy do codziennego głośnego czytania przez najmłodszych uczniów, co najmniej przez 21 dni, podczas trwania konkursu, ale też kontynuacji tej czynności jak najdłużej. Czytanie poprawia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dziecka. Czytanie przed snem, wycisza emocje i poprawia jakość snu.
Tego dnia, na zaproszenie do głośnego czytania dla uczniów klas I - III odpowiedzieli: pani Anna Kawińska, dyrektor szkoły - Beata Górnicka oraz uczennica klasy siódmej. Czytającym składamy serdeczne podziękowania.

Nasi Uczniowie, oprócz czytania, mogą wziąć udział w zadaniach konkursowych, polegających na ilustrowaniu przygód leśnych bohaterów czy też tworzenia nowych opowieści.
Codzienne czytanie w naszej szkole jest kontynuowane w ramach realizacji "Narodowego Programu Czytelnictwa", dzięki któremu szkolna biblioteka została wzbogacona w nowości czytelnicze, w tym nowe lektury obowiązkowe i uzupełniające, które dotąd nie były dostępne. Każdy uczeń może znaleźć w szkolnej bibliotece coś dla siebie - od wieszy, baśni i bajek dla najmłodszych, aż po fantastyczne czy przygodowe powieści, chętnie wypożyczane przez starszych i dojrzałych czytelników. Zachęcamy Rodziców do wspierania akcji oraz pomocy dzieciom w wypełniania podejmowanych wyzwań, w szczególności do codziennego głośnego czytania razem ze swoimi pociechami.

Relacja: Beata Górnicka