im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

SAVOIR-VIVRE NA CO DZIEŃ

Kółko teatralne skupia w naszej szkole uczniów kl. III i VIb. Podstawą zajęć kreatywności teatralnej są zabawy integracyjne i doskonalenie technik aktorskich.
Młodzi aktorzy przygotowali przedstawienie pt. "Śniadanie Grzesia”, które 25 października zaprezentowali pierwszoklasistom. Przypomnieli również młodszym kolegom o zasadach bezpieczeństwa podczas przechodzenia na stołówkę i zachowania przy stole. Pokazali, w jaki sposób należy ustawiać zastawę stołową i sztućce.
Dodatkową atrakcją był konkurs na złożenie serwetki według własnego uznania i umieszczenie jej przy talerzu po właściwej stronie. Wszyscy pierwszacy wywiązali się z tego zadania znakomicie!
Na koniec Grześ (w tej roli wystąpiła Kinga) poczęstował wszystkich prze…pysznym, samodzielnie upieczonym ciastem!

Relacja: Anna Budzik