im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 101. ROCZNICY ODZYKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 r., społeczność szkolna rozpoczęła świętowanie 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym dniu uczniowie klas V - VI zaprezentowali zebranym część artystyczną, przypomnieli najpiękniejsze wiersze polskich poetów, pieśni i piosenki patriotyczne.
W odświętnie przystrojonej sali, na tle barw narodowych dumnie prezentowały się sylwetki wielkich Polaków, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii naszego Narodu.
Uroczystość, w której uczestniczyła Zastępca Burmistrza Wyśmierzyc p. Małgorzata Zajączkowska, zwieńczyło gromkie i radosne odśpiewanie czterozwrotkowego Hymnu państwowego, w ramach akcji "Szkoła do Hymnu, ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej.
Na koniec Pani Burmistrz skierowała do młodzieży ciepłe słowa uznania, życząc radosnego świętowania w wolnej Polsce.

Relacja: Beata Górnicka
Zdjęcia: Justyna Kostrzewska