im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2019

12 listopada 2019 r. uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych naszej gminy wzięli udział w Biegu Niepodległości.
Jest to kolejne wydarzenie, mające oddać hołd pomordowanym i poległym w obronie Ojczyzny, zorganizowane w rocznicę odzyskania Niepodległości. Bieg został otwarty przez najmłodszych - dzieci z Publicznego Przedszkola w Wyśmierzycach, którzy pokonali swój dystans razem z dorosłymi. Następnie wystartowali uczniowie klas I - III z PSP w Kostrzynie oraz PSP w Wyśmierzycach. Rywalizowali ze sobą w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Potem odbyła się rywalizacja sztafet historycznych - 14-osobowych zespołów złożonych z uczniów kl. I - VIII. Szlachetną i zaciętą rywalizację wspomagał niezwykły doping pozostałych uczniów i opiekunów oraz wsparcie - nie tylko mentalne. Osoby, którym brakowało sił, mogły liczyć na pomoc dorosłych. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się ze swoimi słabościami. Medale i dyplomy oraz puchary dla sztafet ufundowane zostały przez Burmistrza Wyśmierzyc, p. Wojciecha Sępioła, który osobiście gratulował uczestnikom sportowych zmagań.
Dziękujemy wszystkim młodym Sportowcom, którzy wzięli udział w biegach indywidulanych oraz sztafetowych.
Miło nam było gościć dzieci z Publicznego Przedszkola w Wyśmierzycach wraz z opiekunami oraz dyrektor, p. Bożeną Pankowską, oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzynie wraz z nauczycielami i dyrektor, p. Teresą Miros.

Jesteśmy wdzięczni, że swoją obecnością oraz udziałem w Biegu Przedszkolaka zaszczycili nas Burmistrz Wyśmierzyc, p. Wojciech Sępioł oraz Zastępca Burmistrza, p. Małgorzata Zajączkowska

Relacja: Beata Górnicka