im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

WIZYTA STRAŻAKA W KL. II

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, na zaproszenie wychowawcy, pani Jadwigi Furmańskiej, uczniów klasy II odwiedził zawodowy strażak, pan Łukasz Kacprzak, tata jednego z uczniów.

Strażak opowiadał uczniom, jak wygląda praca w tym trudnym i odpowiedzialnym zawodzie oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności pod czujnym okiem ratownika medycznego - wykonać próbę wezwania pomocy do poszkodowanego, zastosować sztuczne oddychanie i masaż serca.
W opinii ratownika, uczniowie świetnie sobie poradzili z powierzonymi im zadaniami.

Dziękujemy Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach za oddelegowanie pracownika do Naszej Szkoły.
Cieszymy się, że możemy zawsze na Państwa liczyć.

Relacja: Beata Górnicka