im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

STANISŁAW MONIUSZKO I OPERA NA WESOŁO

27 listopada uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w niezwykłych warsztatach pt. "Stanisław Moniuszko i opera na wesoło".
Pan Marcin Jóźwik - autor projektu "Largo - podróżująca filharmonia" przybliżył dzieciom i młodzieży piękno muzyki operowej a przy tym wciągnął w ciekawe zabawy inspirowane muzyką.
Uczniowie poznali najpiękniejsze utwory z opery "Halka" i "Straszny Dwór" czy też popularną "Prząśniczkę".
Artysta przybliżył też popularny utwór "Brunetki, blondynki" naśladując głos słynnego tenora, Jana Kiepury.
Spotkanie zostało zorganizowane w związku z ogłoszeniem roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki.
W dobie fascynacji muzyką disco polo "odczarowywanie" muzyki klasycznej, czyli doskonałej staje się koniecznością.

Relacja: Beata Górnicka