im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

WIGILIA W SZKOLE

W piątek, 20 grudnia, odbyły się uroczystości związane z Wigilią Bożego Narodzenia. Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Płodzik przygotowali niezwykłe przedstawienie pt. "Otwórzcie drzwi Chystusowi". Młodzi artyści udowodnili, że potrafią czarować słowem i muzyką, czym wprowadzili zebranych w magiczną atmosferę.
Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas m. in.: Zastępca Burmistrza - p. Małgorzata Zajączkowska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Białobrzeskiego - p. Ewa Górzyńska, Przewodniczący Rady Miejskiej - p. Stanisław Podpora wraz z radnymi, p. Justyną Urbańczyk i p. Kazimierzem Dąbrowskim, dyrektor Publicznego Przedszkola, p. Bożena Pankowska, pracownicy Gminy: p. Mariola Jaworska i Agnieszka Jabłońska oraz rodzice, wraz z przedstawicielami szkolnej Rady Rodziców: p. Danuta Pucek, p. Karolina Narożnik oraz p. Beata Waszkowska (także członek Fundacji Koalicja dla Młodych).
Tradycyjnie towarzyszył nam ksiądz proboszcz, Robert Sionek, który rozpoczął wigilię odczytaniem fragmentu Ewangelii oraz zaintonowaniem jednej z najstarszych polskich kolęd "Wśród nocnej ciszy".
Potem przyszedł czas na życzenia - te oficjalne i te osobiste - połączone z przełamaniem się opłatkiem.
Po życzeniach wszyscy częstowali się świątecznymi specjałami, w których przygotowaniu w tym roku pomagali także uczniowie.
Dziękuję wszystkim, którzy wspierają Szkołę swoją obecnością i dobrym słowem. Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami. Miło nam będzie Państwa gościć także w Nowym Roku, podczas kolejnych uroczystości.

Relacja:Beata Górnicka