im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

WYCIECZKA DO LASU - SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

16 października 2019 r. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi. Dzieci na miejscu przywitał podleśniczy Leśnictwa Borowina pan Piotr Badowski.
W pięknej scenerii jesiennego lasu, na świeżym powietrzu, pan leśniczy ciekawie opowiadał o lesie. Mali przyrodnicy poznali budowę drzewa, warstwy lasu, rośliny i zwierzęta żyjące w poszczególnych warstwach lasu. Uczyli się rozpoznawać gatunki drzew po charakterystycznych liściach i owocach. Dowiedzieli się, jak mają zachowywać się w lesie, gdy spotkają dzika. Słuchali odgłosów lasu.
Do klasowych kącików przyrody zbierali kolorowe liście, szyszki, żołędzie, trochę mchu, no i grzyby. Pan leśniczy starał się uświadomić dzieciom, że las należy szanować i o niego dbać. Przekazał sadzonkę świerka, którą posadziliśmy koło szkoły.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały od pana leśniczego upominek – opaskę odblaskową, a pan leśniczy otrzymał od dzieci dyplom. Wycieczka do lasu była ciekawą i pouczającą lekcją przyrody.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Jadwiga Furmańska, p. Wiesława Pękacka, p. Ewa Górnicka i p. Brygida Łysakowska.

Składamy serdeczne podziękowania leśniczemu panu Piotrowi Badowskiemu za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na przygodę z leśną przyrodą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach powrócą jeszcze nie raz.

Relacja: Jadwiga Furmańska