im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT    :DOKUMENTY    :STOWARZYSZENIE

I DLA DUCHA, I DLA CIAŁA...

5 grudnia uczniowie klas VI- VIII brali udział w mikołajkowej wycieczce do Warszawy. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Ma stanowić hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji.
Uczestnicy wyjazdu byli pod ogromnym wrażeniem ofiarności i ducha walki, jakie prezentowali ich rówieśnicy w czasie powstania.
Z zainteresowaniem obejrzeli również film pt. "Czarownica 2".. Dodatkową atrakcją był pobyt w Parku Trampolin.
Bardzo… zmęczeni, ale zadowoleni wrócili późnym wieczorem do domu.

Relacja i zdjęcia:Anna Budzik